mcrblg-header-image

search

Atrakcje kurortu – Jurata


Jurata (Jurata info / wikipedia) to miejscowość, która chyba wszystkim kojarzy się przede wszystkim z kurortem, w którym urlop chętnie spędzają polskie elity. Dobrze jednak zdawać sobie sprawę, że to miejsce, w którym dobrze bawić się będą nie tylko osoby lubiące wypoczywać w luksusowych apartamentach, lecz również amatorzy wodnych sportów oraz innych atrakcji, które z pewnością spodobają się wczasowiczom w każdym wieku. Jurata jest miejscem, które każdy powinien odwiedzić choć raz w życiu.

Wypoczynek w Juracie

Każda osoba planująca pobyt nad morzem chce spędzić sporo czasu na miejscowej plaży. W Juracie można wybrać tą nad morzem lub nad zatoką. Ta druga cieszy się większą popularnością ze względu na szkółkę windsurfingową działającą w tamtym miejscu (nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że Półwysep Helski jest najlepszym miejscem na rozpoczęcie przygody z tym sportem), choć obydwie plaże są szerokie, piaszczyste, zadbane i sprzyjające wakacyjnemu wypoczynkowi. Osoby lubiące spacery nie będą zawiedzione podczas urlopu spędzanego w Juracie. Można tam spacerowanie tylko po miejskim deptaku łączącym plażę nad morzem z tą nad zatoką, czy ponad 300 – metrowym molo. W Juracie nie brakuje bowiem także leśnych ścieżek, po których można zarówno spacerować, jak i poruszać się na rowerze. To miejsce idealne na odetchnięcie świeżym powietrzem i odpoczynek od zgiełki miasta, który wielu turystom towarzyszy na co dzień.

Wycieczka do Helu

Osoby, które na wakacje do Juraty przyjechały z dziećmi powinny udać się do oddalonego o 11 km Helu. To miejsce jest niezwykle malownicze przede wszystkim ze względu na cypel, ale nie brakuje tam także innych atrakcji. Największą z nich jest fokarium, w którym przy odrobinę szczęścia można trafić na porę karmienia, w czasie której można zobaczyć większość podopiecznych tego miejsca. Inną atrakcją Helu jest Latarnia Morska, z której szczytu można podziwiać panoramę miejscowości oraz wody Bałtyku i Zatoki Puckiej.

Noclegi w Juracie

Jako najpopularniejszy chyba kurort w całej Polsce Jurata ma bardzo bogatą sieć noclegową (Jurata noclegi / portal meteor). Osoby chcące zatrzymać się w miejscowości na kilka dni mogą nocować w luksusowym apartamencie, hotelu, czy pensjonacie, miejsce można znaleźć także w nieco tańszej kwaterze prywatnej. Warto wybrać się do Juraty, w której nie brakuje różnorodnych atrakcji, ani możliwości wypoczynku po roku ciężkiej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
To właśnie MY
Czadowa Tablica Komputer i cyfry to nasze środowisko naturalne. Na co dzień pracujemy razem i dobrze się rozumiemy. Doszliśmy kiedyś do wzniosu, że każdy z nas uwielbia podróżować. W pracy stanowimy dobry zespół więc postanowiliśmy zintegrować się na innej płaszczyźnie i organizować wspólne wojaże.
Dzika natura wzywa nas i wtedy ruszamy w teren, w nieznane. Nasze wyprawy to prawdziwe męskie spotkania, chociaż czasem podróżują z nami nasze kobiety. Na blogu będziemy dodawać wpisy i pochwalimy się, gdzie udało się nam dotrzeć.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu