mcrblg-header-image

search

Ełk – w sercu dzikiej przyrody


Przepięknie położone miejsce, wspaniałe, majestatyczne krajobrazy, bliskość dzikiej przyrody, świeże powietrze i ciekawe atrakcje, to wszystko można znaleźć w okolicach ziemi ełckiej. Ełk jest położonym w północno-wschodniej Polsce miastem, znajdującym się na obszarze Pojezierza Ełckiego. To wspaniałe miejsce, zapewniające ciekawe rozrywki i doskonały wypoczynek wszystkim, którzy zdecydują się tutaj przyjechać.

Ełk jest miastem o znakomitej infrastrukturze turystycznej. Baza noclegowa jest bardzo obszerna, każdy z przyjezdnych na pewno znajdzie nocleg, który będzie mu odpowiadał ➤[http://meteor-turystyka.pl/noclegi,elk,0.html]. Turyści mogą wybierać pomiędzy wynajęciem pokoju w jednym z pensjonatów lub hoteli, noclegiem w domku letniskowym lub rozbiciem namiotu na polu namiotowym, a to dobra opcja dla tych, którzy uwielbiają biwakować. W mieście znajdziemy liczne sklepy, kawiarnie, bary, puby i restauracje ze smacznym jedzeniem.

Plaża ełcka jest czysta, zadbana i przyciąga corocznie wielu turystów, w sezonie letnim nigdy nie świeci pustkami. Amatorzy plażowania mogą powygrzewać się i opalać, korzystając z ciepłych słonecznych promieni, leżąc w mięciutkim, wygrzanym piasku. Położone tuż obok kąpielisko jest strzeżone, ogrodzone i pozwala na bezpieczne pływanie i zabawę, również dzieciom. Amatorów sportów wodnych i aktywnego wypoczynku z pewnością ucieszy fakt, iż znajdujące się w Ełku wypożyczalnie sprzętu wodnego umożliwiają uprawianie wielu różnorodnych dyscyplin. Możemy także wybrać się na długą przejażdżkę rowerową, trasy rowerowe wytyczono wzdłuż miejsc o wspaniałych krajobrazach. W okolicy znajdują się także bardzo liczne piesze szlaki turystyczne, po których możemy spacerować, podziwiając majestatyczne piękno dzikiej przyrody, niesamowite widoki i wciągając do płuc świeże powietrze.

Bliski kontakt z naturą, słuchanie szumu drzew i śpiewu ptaków pozwoli nam odpocząć od miejskiego zgiełku i zregenerować siły, zaś przebywanie na świeżym powietrzu i aktywność fizyczna wspaniale wpływają na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Bardzo ciekawym miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić będąc w Ełku, są ruiny starego zamku krzyżackiego. Od niemal stu lat prowadzi do nich oświetlony światłem latarni most. Po zapadnięciu zmroku miejsce to ma niesamowity, unikatowy klimat i warto wybrać się tam na wieczorny lub nocny spacer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
To właśnie MY
Czadowa Tablica Komputer i cyfry to nasze środowisko naturalne. Na co dzień pracujemy razem i dobrze się rozumiemy. Doszliśmy kiedyś do wzniosu, że każdy z nas uwielbia podróżować. W pracy stanowimy dobry zespół więc postanowiliśmy zintegrować się na innej płaszczyźnie i organizować wspólne wojaże.
Dzika natura wzywa nas i wtedy ruszamy w teren, w nieznane. Nasze wyprawy to prawdziwe męskie spotkania, chociaż czasem podróżują z nami nasze kobiety. Na blogu będziemy dodawać wpisy i pochwalimy się, gdzie udało się nam dotrzeć.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu