mcrblg-header-image

search

Imprezy i wydarzenia odbywające się w Bystrzycy Kłodzkiej


Bystrzyca Kłodzka to położone w województwie dolnośląskim miasto, z którego można bardzo szybko dojechać do czeskiej granicy. Symbolem tego miasta jest herb, który przedstawia srebrnego lwa ze złotą koroną na głowie, umieszczonego w czerwonym polu tarczy. Choć miasto to nie należy do największych i najpopularniejszych w całej Polsce, to każdego roku przybywa do niego wielu turystów chcących nie tylko zobaczyć lokalne atrakcje, ale również spędzić miło czas.

Wybierając się do Bystrzycy Kłodzkiej, warto wcześniej nie tylko zorientować się jakie atrakcje turystyczne czekają tutaj na turystów, ale również znaleźć odpowiednie zakwaterowanie. Jeśli chodzi o noclegi, Bystrzyca Kłodzka oferuje liczne hotele oraz miejsca w prywatnych kwaterach. Z roku na rok przybywa w tym mieście turystów, przez co baza noclegowa rozrasta się tutaj, aby przyjąć jak największą liczbę osób. Kiedy najlepiej wybrać się do tej miejscowości?

Najwięcej turystów wybiera się tutaj przede wszystkim latem, gdy organizowane są tutaj liczne imprezy, a pogoda na zewnątrz zachęca do spacerów. Oprócz licznych rozrywek w Bystrzycy Kłodzkiej organizowane są co roku imprezy plenerowe, przyciągające nie tylko turystów, ale również okolicznych mieszkańców. Najwięcej imprez organizuje tutaj Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, dlatego też warto śledzić jego stronę internetową, aby być zawsze na bieżąco.

Na jakie ciekawe imprezy można się wybrać? Przede wszystkim na koncerty rockowe, jazzowe, wernisaże, a także przeglądy ludowych zespołów folklorystycznych. Jeśli chodzi natomiast o plenerowe imprezy odbywające się w tym mieście, to warto wybrać się na Bystrzycką Majówkę Europejską, a także Polsko Czeski Festiwal Folkowy "Słowiańskie Korzenie". Interesującą propozycją może być również jarmark organizowany w ramach obchodów Dnia Świętego Floriana, na którym odbywają się liczne koncerty, a także prezentacje kulinarnych potraw przygotowywanych z regionalnych produktów.

Bystrzyca Kłodzka to miasto, które ma do zaoferowania nie tylko liczne atrakcje turystyczne oraz zabytki, ale również ciekawe imprezy przyciągające tutaj każdego roku prawdziwe tłumy turystów. Zastanawiając się nad tym, kiedy tutaj przyjechać warto wcześniej sprawdzić, jakie w danym miesiącu planowane będą wydarzenia, gdyż tutejszy kalendarz imprez każdego roku ulega pewnym modyfikacjom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
To właśnie MY
Czadowa Tablica Komputer i cyfry to nasze środowisko naturalne. Na co dzień pracujemy razem i dobrze się rozumiemy. Doszliśmy kiedyś do wzniosu, że każdy z nas uwielbia podróżować. W pracy stanowimy dobry zespół więc postanowiliśmy zintegrować się na innej płaszczyźnie i organizować wspólne wojaże.
Dzika natura wzywa nas i wtedy ruszamy w teren, w nieznane. Nasze wyprawy to prawdziwe męskie spotkania, chociaż czasem podróżują z nami nasze kobiety. Na blogu będziemy dodawać wpisy i pochwalimy się, gdzie udało się nam dotrzeć.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu