mcrblg-header-image

search

Konińskie niespodzianki dla zwiedzających


Miasto administracyjnie przynależące do województwa wielkopolskiego znajduje się w jego wschodniej części. Położenie nad Wartą oraz znajdujące się w okolicy jeziora stanowi o niezwykłej atrakcyjności rejonu konińskiego. Dodatkowo przyciąga zabytkowa architektura i atrakcje dostępne w mieście. Te ostatnie są często niestandardowe, bowiem odwiedzających w swe progi zaprasza między innymi unikatowy Park Makiet Mikroskala. Zobaczyć w nim można takie obiekty jak Arka Noego, Gwiezdne Wojny czy flotę Krzysztofa Kolumba. Niektóre makiety są interaktywne za pomocą efektów dźwiękowych i świetlnych. Na terenie parku w sali kinowej obejrzeć można proces produkcji tych niesamowitych obiektów, a także wybrać się do pracowni modelarskiej.

Idealnym miejscem do wypoczynku jest znajdujący się w centrum miasta Park im. Fryderyka Chopina, w którym dorośli mogą spacerować, a dzieci dobrze się bawić na placu zabaw. Innym bardzo dobrym punktem nie tylko do wypoczynku, ale i do aktywnego spędzenia czasu są okolice jezior. Można tam ćwiczyć swoje umiejętności w sportach motorowych, a także windsurfingu czy kajakach. W mieście natomiast warto zajrzeć do Muzeum Regionalnego, w którym znajdują się przeróżne wystawy, a elementem stałym są kości słonia leśnego, który zadziwiał swoimi rozmiarami. W obszar muzeum wchodzi zamek, w którym również można podziwiać ekspozycje, miedzy innymi uratowane przed hitlerowcami macewy z cmentarzy żydowskich.

Wizytę w Koninie urozmaicą odwiedziny w skansenie i dworku Zofii Urbanowskiej. Do zobaczenia są również zabytkowe kościoły, synagoga, ratusz i kamieniczki. Rowerem warto wybrać się na zwiedzanie okolic miasta, które potrafią zaskoczyć. Znajdują się w nich obiekty dawnej architektury, a wszystko przyozdabia niezwykła szata roślinna. Niektóre z tras zostały rozpisane na oficjalnej stronie miasta. To z niej można czerpać inspiracje, co do miejsc, które warto zawrzeć w planie zwiedzania. W niedalekiej odległości od Konina położone są takie miejscowości jak Licheń z Sanktuarium Maryjnym czy Ślesin z Łukiem Napoleona.

W Koninie wyróżnia się również dobrze rozwinięta baza noclegowa [tutaj: wolne noclegi]. Dostępne dla turysty są nie tylko hotele o wysokim standardzie, ale również ośrodki wypoczynkowe, zajazdy, hostele czy schroniska młodzieżowe. Każdy może w mieście znaleźć ofertę dla siebie, wystarczy tylko, że będzie szukał czy to w Internecie, przewodnikach turystycznych, forach, czy oficjalnej stronie miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
To właśnie MY
Czadowa Tablica Komputer i cyfry to nasze środowisko naturalne. Na co dzień pracujemy razem i dobrze się rozumiemy. Doszliśmy kiedyś do wzniosu, że każdy z nas uwielbia podróżować. W pracy stanowimy dobry zespół więc postanowiliśmy zintegrować się na innej płaszczyźnie i organizować wspólne wojaże.
Dzika natura wzywa nas i wtedy ruszamy w teren, w nieznane. Nasze wyprawy to prawdziwe męskie spotkania, chociaż czasem podróżują z nami nasze kobiety. Na blogu będziemy dodawać wpisy i pochwalimy się, gdzie udało się nam dotrzeć.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu