mcrblg-header-image

search

Kulturalna Gdynia


Gdynia to miasto przyjazne turystom, czego dowodem jest dbałość o dostarczenie gościom rozrywek na najwyższym poziomie i stałe aktualizowanie szerokiej gamy atrakcji. W okresie wakacyjnym nie brak możliwości spędzania wolnego czasu, a przygotowana oferta trafia w gusta każdego gościa. Największym obiektem kulturalnym miasta jest Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej. Scena posiada bogatą historię, przedstawienia teatralne odbywają się na niej od 1958 roku. Jest to chluba Gdyni, uznawana za jeden z najlepszych teatrów musicalowych Polski. Spektakle odznaczają się wysokim poziomem artystycznym i obecnością niesamowitych efektów specjalnych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, obiekt przyciąga szerokie grono publiczności, od miłośników operetki i kabaretu po fanów światowej sławy produkcji muzycznych. Na deskach Teatru wystawiono między innymi „Nędzników” – musical, który odniósł spektakularny sukces na scenach londyńskiego West Endu i amerykańskiego Broadwayu. Widzowie mieli również możliwość zobaczenia spektaklu „Evita”, autorstwa znanego kompozytora – Andrew Lloyd Webbera.

W Gdyni zrealizowano też takie produkcje, jak: „Skrzypek na Dachu”, „Chicago”, a nawet „Lalkę” na postawie przygód książkowego Wokulskiego. Dzieci z pewnością będą zachwycone udziałem w musicalu „Shrek”, w którym aktorzy Teatru wcielają się w role zielonego Ogra, radosnego Osła oraz ich przyjaciół. Obiekt posiada olbrzymią widownię, dlatego w przedstawieniach na Dużej Scenie może uczestniczyć jednocześnie ponad 1000 widzów. Część spektakli odbywa się na dużo mniejszej Nowej Scenie, a Sala Kameralna jest miejscem wykładów i spotkań z ciekawymi ludźmi. W Teatrze organizowane są także koncerty i przedstawienia baletowe. Jesienią 2016 roku odbędzie się premiera popularnego francuskiego musicalu „Notre Dame de Paris”, który w wersji oryginalnej został rozsławiony przez Garou, który wcielił się w rolę Dzwonnika. W miejscowości odbywa się również wielkie święto muzyki klasycznej – festiwal Gdynia Classica Nova oraz Ogólnopolski Festiwal Filmowy, czyli cykl wystaw i prezentacji poświęconych polskiej kinematografii.

Gdynia jest znaczącym ośrodkiem kulturalnym na mapie kraju. Przyjeżdżając do miasta z okazji odbywających się imprez warto zarezerwować noclegi w jednym z hoteli, jakie oferuje Gdynia. Na miłośników sztuki czekają również liczne apartamenty, a także kwatery prywatne w różnych częściach miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
To właśnie MY
Czadowa Tablica Komputer i cyfry to nasze środowisko naturalne. Na co dzień pracujemy razem i dobrze się rozumiemy. Doszliśmy kiedyś do wzniosu, że każdy z nas uwielbia podróżować. W pracy stanowimy dobry zespół więc postanowiliśmy zintegrować się na innej płaszczyźnie i organizować wspólne wojaże.
Dzika natura wzywa nas i wtedy ruszamy w teren, w nieznane. Nasze wyprawy to prawdziwe męskie spotkania, chociaż czasem podróżują z nami nasze kobiety. Na blogu będziemy dodawać wpisy i pochwalimy się, gdzie udało się nam dotrzeć.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu