mcrblg-header-image

search

Nadmorski raj – Grzybowo


Znudziły Ci się tradycyjne miejsca wypoczynku nad Bałtykiem? Szukasz czegoś nowego, gdzie pobyt zaskoczy Cię i będzie fantastycznym czasem spędzonym w gronie przyjaciół, z rodziną bądź samotnie? Wszyscy ci, którzy szukają takiego miejsca polecamy przyglądnięcie się ofercie Grzybowa (baza noclegów pod linkiem). Jest kilka powodów, dla których można się zakochać w Grzybowie.

Grzybowo to nadmorska, letniskowa wieś znajdująca się w północno-zachodniej Polsce, oddalona zaledwie o 6 kilometrów od innego ważnego punktu turystycznego – Kołobrzegu.

Miejscowość ta położona jest o zaledwie 300 metrów od brzegu morza, co ciekawe na tzw. grzybowskiej depresji (0,30-1,00 m n.p.m.). Jest to również teren tzw. Zatoki Grzybowskiej, która sięga aż 800 metrów wgłąb lądu. Tak zróżnicowana linia brzegowa powoduje, iż wody są tu odczuwalnie cieplejsze niż chociażby w pobliskim Kołobrzegu. Godnym uwagi jest fakt, że Grzybowo znajduje się w tzw. Strefie Chronionego Krajobrazu, co oznacza, iż panują w tym miejscu zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej.

Plaża w Grzybowie cieszy się wielkim zainteresowaniem nie tylko ze względu na jej czystość i piękny widok na znajdujące się nieopodal Morze Bałtyckie, ale także przez wzgląd na to co można na niej odkryć. Są to głównie niesamowitej urody bursztyny, które pojawiają się po porywistych sztormach nawiedzających Grzybowo jesienią i zimą. Są one jednak nieco ukryte i niewidoczne na pierwszy rzut oka. Są one najczęściej wplątane w glony i wodorosty, a także w skorupki małży, które są systematycznie wyrzucane przez wody Bałtyku. Bardzo często w ich pobliżu grasują szukające tam pożywienia mewy. Nie lada gratkę dla zbieraczy stanowi inkluzja, czyli rośliny i owady, które znajduje się w minerale. Automatycznie zwiększa to wartość nie tylko materialną takiego bursztynu (informacje pod linkiem). Pochodzenie jantaru, jak dawniej nazywany był bursztyn, stanowi niemałą zagadkę, która tak naprawdę do dziś ostatecznie nie została wyjaśniona. Jedno z ostatnich badań podaje, iż bursztyn prawdopodobnie nie wytworzył się w wodach Bałtyku, lecz na lądzie. To ruchy lodowców spowodowały jego stopniowe przesuwanie się wgłąb morza. Jest to jednak kolejna z teorii, która nie do końca wszystkich przekonuje. Może w niedługim czasie przekonamy się, jak jest naprawdę.

Grzybowo jest doskonałą alternatywą dla droższych noclegów w Kołobrzegu, oddalonym o 5 km. Jest idealnym miejscem na wakacje rodzin z dziećmi. Kameralne, spokojne i ciche miasteczko spełni oczekiwania szukających wytchnienia. Jednocześnie bliska odległość od Kołobrzegu sprawia, że wszelkie dodatkowe atrakcje są na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
To właśnie MY
Czadowa Tablica Komputer i cyfry to nasze środowisko naturalne. Na co dzień pracujemy razem i dobrze się rozumiemy. Doszliśmy kiedyś do wzniosu, że każdy z nas uwielbia podróżować. W pracy stanowimy dobry zespół więc postanowiliśmy zintegrować się na innej płaszczyźnie i organizować wspólne wojaże.
Dzika natura wzywa nas i wtedy ruszamy w teren, w nieznane. Nasze wyprawy to prawdziwe męskie spotkania, chociaż czasem podróżują z nami nasze kobiety. Na blogu będziemy dodawać wpisy i pochwalimy się, gdzie udało się nam dotrzeć.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu