mcrblg-header-image

search

Odkrywamy tajemnice Puszczy Białowieskiej


Udany wypoczynek zależy nie tylko od dobrej pogody, zapierających dech w piersiach krajobrazów czy urokliwego miejsca, w którym wypoczywamy. Niezwykle ważna jest także kwatera, w której się zatrzymamy na czas urlopu. Nie powinno się zatem decydować zbyt pochopnie na pierwszy lepszy obiekt znaleziony w internecie. Na początku zawsze należy sprawdzić lokalizację obiektu, wyposażenie kwatery i przede wszystkim opinie innych klientów, którzy byli w danym ośrodku. W naszym kraju bez wątpienia nie brakuje ciekawych i niejednokrotnie bardzo oryginalnych obiektów hotelowych, które oferują swoim gościom atrakcyjne, przytulne zakwaterowanie w mniej lub bardziej rozsądnej cenie. Baza noclegowa i zaplecze gastronomiczne zależą jednak od regionu, w który się wybieramy. A tych, trzeba to zdecydowanie przyznać, w Polsce jest naprawdę bardzo dużo. We wschodniej części naszego kraju, tuż przy granicy z Białorusią położona jest jedyna w swoim rodzaju Puszcza Białowieska – obecnie jeden z najcenniejszych i najbardziej oryginalnych kompleksów leśnych w Europie.

Puszcza to również królestwo największego europejskiego ssaka – żubra. Ponadto można tam spotkać wilki, rysie, łosie, sarny czy dziki – wszystkie żyjące na wolności w swoim naturalnym środowisku. Region Puszczy Białowieskiej jest bez najmniejszych wątpliwości miejscem wręcz idealnym do odpoczynku, dla spragnionych spokoju i kontaktu z przyrodą turystów zarówno z Polski, jak i zza granicy. Dzięki ogromnej ilości bardzo dobrze utrzymanych szlaków turystycznych można dotrzeć do najbardziej urokliwych i odległych zakątków puszczy, a niezliczone ścieżki edukacyjne pozwalają na poznanie przeróżnych ciekawostek i oczywiście podziwianie jej zwierzęcych mieszkańców.

Należy także zwrócić uwagę na inne, równie cenne walory kulturowe regionu Puszczy Białowieskiej. W miejscu, gdzie od wielu stuleci żyją obok siebie w niemej symbiozie różne narodowości, wytworzył się niesamowity i bardzo specyficzny klimat. Kultura polska, białoruska i litewska stworzyły niespotykaną na skalę europejską kompozycję, a dawne zwyczaje i święta to cechy charakterystyczne tego regionu. Puszcza Białowieska oferuje noclegi dla klientów o różnych gustach i zasobności portfela. Można wcześniej wyszukać i zarezerwować spanie w Puszczy Białowieskiej na meteorze. Potem wystarczy spakować plecak i ruszyć w nieznane, z pewnością znajdziemy zachwycające zakątki i niesamowite widoki w tym przyrodniczym raju. Dzika przyroda czeka i z pewnością odwdzięczy się za zainteresowanie cudownymi krajobrazami i niezwykłymi przeżyciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
To właśnie MY
Czadowa Tablica Komputer i cyfry to nasze środowisko naturalne. Na co dzień pracujemy razem i dobrze się rozumiemy. Doszliśmy kiedyś do wzniosu, że każdy z nas uwielbia podróżować. W pracy stanowimy dobry zespół więc postanowiliśmy zintegrować się na innej płaszczyźnie i organizować wspólne wojaże.
Dzika natura wzywa nas i wtedy ruszamy w teren, w nieznane. Nasze wyprawy to prawdziwe męskie spotkania, chociaż czasem podróżują z nami nasze kobiety. Na blogu będziemy dodawać wpisy i pochwalimy się, gdzie udało się nam dotrzeć.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu