mcrblg-header-image

search

Polesie Lubelskie


Polesie Lubelskie to region o bogatej, niejednokrotnie krwawej historii i wspaniałej przyrodzie. To tu położona jest niewielka miejscowość – Okuninka. Od lat przyciąga ona letników. Wieś ta położona jest nad rozległym jeziorem Białym. Mimo że jest to miejscowość niewielkich rozmiarów, nie brak tu miejsca na noclegi. Okuninka latem tętni życiem. Duża baza noclegowa wręcz imponuje. Można tu skorzystać z wielu rozrywek. Oczywiście wielu wczasowiczów przyjeżdża tu, aby pływać w jeziorze. Można tu żeglować i pływać kajakiem, a nawet odbyć kurs nurkowania. Nie brak tu restauracji, barów i dyskotek. Latem nad jeziorem jest gwarno i wesoło. Jednak nie tylko na plaży można spędzać tu czas.

Tuż obok Okuninki znajdują się prawdziwe enklawy dzikiej przyrody. Utworzony tu został Poleski Park Narodowy z interesującymi ostojami dzikiej zwierzyny. Choćby dlatego warto zdecydować się tu na noclegi. Okuninka zachęca do poznawania bogactwa kulturowego okolicy. Warto wybrać się do pobliskiej Włodawy, aby zachwycić się pięknem tamtejszej cerkwi. Nie można też przeoczyć unikatowego na skalę kraju zespołu synagogalnego. Ma tam siedzibę Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

Baza noclegowa Okuninki (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,okuninka,0.html) może być przydatna także tym, którzy chcieliby wziąć udział w ciekawym Międzynarodowym Festiwalu Folkloru czy w fascynującym filmowym Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie. Polesie Lubelskie to jedno z tych miejsc, które przypomina o różnorodności kulturowej Polski. Urzeka gości niepowtarzalnym kolorytem.

Okuninka to wspaniały punkt wypadowy dla wszystkich miłośników Polesia. Aby poczuć niepowtarzalny klimat regionu, warto wybrać się do wsi Orchówek. Znajduje się tu ciekawy barokowy kościół będący sanktuarium maryjnym. We wsi tej zachowały się do dziś oryginalne, dziewiętnastowieczne drewniane domy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
To właśnie MY
Czadowa Tablica Komputer i cyfry to nasze środowisko naturalne. Na co dzień pracujemy razem i dobrze się rozumiemy. Doszliśmy kiedyś do wzniosu, że każdy z nas uwielbia podróżować. W pracy stanowimy dobry zespół więc postanowiliśmy zintegrować się na innej płaszczyźnie i organizować wspólne wojaże.
Dzika natura wzywa nas i wtedy ruszamy w teren, w nieznane. Nasze wyprawy to prawdziwe męskie spotkania, chociaż czasem podróżują z nami nasze kobiety. Na blogu będziemy dodawać wpisy i pochwalimy się, gdzie udało się nam dotrzeć.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu