mcrblg-header-image

search

Regaty, spływy, paralotnie i nie tylko…


Dziś nasza propozycja wypoczynku dla osób szukających czystej, zadbanej przyrody z dala od tłoku. Zaś szczególnie dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek nad jeziorem. Miejsce, które polecimy to niewielka wioska kaszubska położona wśród pięknej przyrody. Borsk, bo o tym miejscu mowa, położony jest na południowym brzegu Jeziora Wdzydzkiego. Dzięki bliskości Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego oraz jeziora miejsce to jest doskonałym punktem urlopowym w rejonie Borów Tucholskich.

Wokół jeziora i w samym funkcjonuje dobrze wyposażona baza wypoczynkowo-rekreacyjna w Borsku (więcej tu). Działające tu ośrodki nie tylko udostępniają miejsca noclegowe i bazę gastronomiczną, lecz także dysponują polami namiotowymi i kempingowymi, wypożyczalniami sprzętu wodnego oraz mariną z zapleczem sanitarnym. Niektóre z obiektów dodatkowo same organizują regaty, spływy kajakowe i indywidualne konsultacje z trenerami sportowymi.

Warto także zwrócić uwagę na tutejszą przyrodę. Wybierając się na urlop aby uprawiać żeglarstwo, wycieczki kajakowe czy łodziami w tutejszych okolicach można przy okazji zobaczyć niezwykle czystą wodę – woda w Jeziorze Wdzydzkim ma pierwszą klasę czystości – oraz piękne lasy iglaste. Wysoką klasę czystości potwierdza tu obecność w wodach raków oraz żeremia bobrów nad rzeką. Dzięki licznym wyspom oraz ciekawej, różnorodnej linii brzegowej jeziora pobyt tu jest unikalną atrakcją dla miłośników sportów wodnych, którzy przy okazji mogą podziwiać piękną kaszubską przyrodę.

W pobliżu Borska niedawno powstało lądowisko Borsk, utworzone w miejscu dawnego lotniska, gdzie można skorzystać z jeszcze jednej atrakcji sportowej. W tym miejscu jest szansa na udział w locie holowanym ze spadochronem, locie tandemowym czy na paralotni. Teren jest obecnie dzierżawiony przez gdyński klub Glide Club Gdynia.

Aktywny wypoczynek w tej okolicy to także wycieczki rowerowe. W Borsku bez trudu można wypożyczyć sprzęt (firma Romdex w Borsku). W tutejszych rejonach jest wiele ścieżek na wycieczki leśne. Dla miłośników grzybobrania i wędkowania jest tu – jak donoszą miejscowi – istny raj. W lasach Borska można znaleźć bardzo dużo rozmaitych odmian grzybów – także te rzadko spotykane. Podobnie dla wędkarzy Kaszuby to miejsce, gdzie można spotkać wiele gatunków, m.in. okonie, sandacze, szczupaki, płocie, liny i leszcze. Interesującym rybą w tych wodach jest troć, nazywana jeziorną. Jej występowanie tutaj stanowi rzadkość, gdyż występuje ona wyłącznie w wodach Oceanu Atlantyckiego, Morza Północnego i Bałtyku. Brak wśród tutejszych wędkarzy wyjaśnienia skąd troć pojawiła się w wodach wdzydzkich.

Wiele atrakcji tego miejsca a przede wszystkim spokój, czysta przyroda i jej piękno sprawiają, że miejsce to jest unikalne i niepowtarzalne na turystycznej mapie Polski.

  1. harry

    nigdy nie byłem na kaszubach, a wiele dobrych rzeczy się czyta o tym regionie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
To właśnie MY
Czadowa Tablica Komputer i cyfry to nasze środowisko naturalne. Na co dzień pracujemy razem i dobrze się rozumiemy. Doszliśmy kiedyś do wzniosu, że każdy z nas uwielbia podróżować. W pracy stanowimy dobry zespół więc postanowiliśmy zintegrować się na innej płaszczyźnie i organizować wspólne wojaże.
Dzika natura wzywa nas i wtedy ruszamy w teren, w nieznane. Nasze wyprawy to prawdziwe męskie spotkania, chociaż czasem podróżują z nami nasze kobiety. Na blogu będziemy dodawać wpisy i pochwalimy się, gdzie udało się nam dotrzeć.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu