mcrblg-header-image

search

Sandomierz – zabytkowe miasto


Sandomierz jest jednym z najchętniej odwiedzanych polskich miast. Zyskało ono jeszcze większą popularność za sprawą lubianego serialu „Ojciec Mateusz”, jednakże już wcześniej to klimatyczne miejsce było często celem turystów ze względu na piękne zabytki i niepowtarzalny klimat tego położonego w województwie świętokrzyskim (więcej na Wikipedii) miasta. Chcąc przyjechać do Sandomierza należy wcześniej rezerwować bazę noclegową w hotelu czy pensjonacie, ponieważ zwłaszcza w sezonie letnim, zainteresowanie zakwaterowaniem jest naprawdę duże (przykłady na Meteorze).

Atrakcje Sandomierza

Każdy kto odwiedził Sandomierz na pewno zgodzi się, że nie można wyjechać z tego malowniczego miasta nie odwiedziwszy wcześniej Podziemnej Trasy Turystycznej. Powstała ona z korytarzy i piwnic, które były używane przez Sandomierzan jako magazyny, w których przechowywano produkty, którymi handlowano. Rzecz jasna w pewnym momencie taka forma magazynów przestała być potrzeba i piwnice zostały zaniedbane.

Z czasem – już w XX wieku – zaczęło dochodzić do katastrof, które zagrażały zabytkowej Starówce miasta w związku z czym zdecydowano o konieczności przeprowadzenia prac remontowych. Część piwnic została usunięta, jednakże udało się zachować 450 m. korytarzy i magazynów, które od 1977 roku mogą zwiedzać turyści. Innym miejscem, które z pewnością warto zobaczyć podczas pobytu w Sandomierzu jest Zamek Kazimierzowski. Ten, który można podziwiać dzisiaj, został wybudowany w drugiej połowie XX wieku, tylko zachodnie skrzydło zamku pochodzi jeszcze z XIV wieku. Oczywiście wynika to z dosyć burzliwej historii zamku, który był kilkakrotnie przebudowywany, prawie całkowitemu zniszczeniu uległ w czasie potopu szwedzkiego, kiedy to został wysadzony przez najeźdźców. Mimo to zamek, w którym aktualnie mieści się siedziba Muzeum Okręgowego naprawdę warto zobaczyć. Kolejną atrakcją, z której na pewno chętnie skorzystają osoby w każdym wieku jest rejs statkiem po Wiśle. Podczas trwającego 30 lub 60 minut rejsu turyści mają możliwość podziwiania panoramy Sandomierza i oglądania pięknych budowli z nieco innej niż wcześniej perspektywy.

Gdzie się zatrzymać

Miejsc, w których można przenocować jest dużo. Są to m.in. hotele, ale również ośrodki wczasowe, a także kwatery w prywatnych domach. Ceny noclegów w Sandomierzu zaczynają się nawet od 20 zł za noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
To właśnie MY
Czadowa Tablica Komputer i cyfry to nasze środowisko naturalne. Na co dzień pracujemy razem i dobrze się rozumiemy. Doszliśmy kiedyś do wzniosu, że każdy z nas uwielbia podróżować. W pracy stanowimy dobry zespół więc postanowiliśmy zintegrować się na innej płaszczyźnie i organizować wspólne wojaże.
Dzika natura wzywa nas i wtedy ruszamy w teren, w nieznane. Nasze wyprawy to prawdziwe męskie spotkania, chociaż czasem podróżują z nami nasze kobiety. Na blogu będziemy dodawać wpisy i pochwalimy się, gdzie udało się nam dotrzeć.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu