mcrblg-header-image

search

Widowiskowy Płock


Płock to miasto mało znane niektórym w Polsce, mieszczące się w województwie mazowieckim na prawach powiatu. Nie jest znany jako miasto pełne atrakcji i nietypowych zabytków. Mało osób wie, że znajduje się tu Płocka Stocznia Rzeczna. Polski przemysł stoczniowy sięga nawet lat dwudziestych. Pierwsza produkcja miała początek podczas okupacji, Niemcy zaczęli wytwarzanie kadłubów łodzi podwodnych, kiedy wojna się kończyła, uciekając wysadzili wszystkie maszyny oraz zatopili cały tabor. Stocznia dopiero po wojnie wznowiła działanie, kiedy grupka osób postanowiła ponowić produkcję. Już na początku swoich działań zbudowali ponad 180 jednostek pływających. Były to w większości barki. W latach swojej świetności produkowali pokrywy lukowe, a nawet statki pełnomorskie. Dzisiaj produkuje przede wszystkim barki oraz statki rzeczne.

Kolejną ciekawostką jest hejnał grany w Płocku. Wykonywany jest z małymi przerwami od roku 1937 roku. Aż 19 lat zbierano się, aby stworzyć i zagrać hejnał. Bardzo ciekawą informacją jest to, jak hejnał został wybrany. Zorganizowano konkurs, zostało zgłoszonych 5 melodii, gdzie najlepszą okazała się melodia księdza Starościńskiego. Dzisiaj możemy usłyszeć hejnał codziennie o godzinie 12:00 oraz 18:00.

W Płocku znajduje się także amfiteatr na Wzgórzu Tumskich, czyli na skarpie wiślanej. Amfiteatr potrafi pomieścić aż 3500 ludzi, dzieli się on na 14 sektorów. Od lat 60-tych obiekt został oddany do użytku i do dziś organizowane są koncerty czy imprezy. Kolejnym obiektem widowiskowym w Płocku jest Orlen Arena, hala płocka jest wielofunkcyjna, pomieści 5500 ludzi, zazwyczaj organizowane są tu zawody sportowe. Hala powstała w roku 2010, budowana była zaledwie 19 miesięcy, ponieważ Wisła Płock miała zagrać w Lidze Mistrzów, dlatego była to myśl przewodnia budowy hali. Nie będziemy mieli tu problemu z parkingiem, ponieważ hala posiada 500 miejsc parkingowych. Po jakimś widowisku czy imprezie, gdy będziemy chcieli udać się do hotelu w Płocku, nie będziemy mieli problemu. Przed przyjazdem, gdy będziemy kupować bilet na jakieś widowisko możemy poszukać ofert noclegowych w Płocku, które będą odpowiadać nam cenowo. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej noclegi Płock, a zapewne znajdziemy taki pokój, który będzie nas zadowalał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
To właśnie MY
Czadowa Tablica Komputer i cyfry to nasze środowisko naturalne. Na co dzień pracujemy razem i dobrze się rozumiemy. Doszliśmy kiedyś do wzniosu, że każdy z nas uwielbia podróżować. W pracy stanowimy dobry zespół więc postanowiliśmy zintegrować się na innej płaszczyźnie i organizować wspólne wojaże.
Dzika natura wzywa nas i wtedy ruszamy w teren, w nieznane. Nasze wyprawy to prawdziwe męskie spotkania, chociaż czasem podróżują z nami nasze kobiety. Na blogu będziemy dodawać wpisy i pochwalimy się, gdzie udało się nam dotrzeć.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu