mcrblg-header-image

search

Wodne i górskie wakacje w jednym


Szukasz dla siebie i swoich bliskich idealnego miejsca na wakacyjny wypoczynek lub weekendowy wyjazd? Pragniesz zobaczyć inne oblicze Polski? Tym co najbardziej sobie cenisz jest spokojny odpoczynek połączony z rekreacją i wygodą? Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to wiedz, że mam dla Ciebie najlepszą z możliwych ofert, która z pewnością Cię zainteresuje, gdyż łączy w sobie wszystko to, na czym Ci najbardziej zależy. Pokażę Ci dzisiaj sporą wioskę, liczącą ponad trzy tysiące stałych mieszkańców, położoną w południowej Polsce, a mianowicie w województwie śląskim. Ta miejscowość położona jest nad brzegiem sztucznego jeziora Międzybrodzkiego, który pierwotnie miało być zbiornikiem przeciwpowodziowym. Obecnie służy przede wszystkim do celów rekreacyjnych i wypoczynkowych. Turyści pokochali piaszczyste, trawiaste, a nawet kamienne plaże. Mogą wypoczywać w promieniach słońca, a także zażywać kąpieli w czystych wodach jeziora. Obfituje ono także w liczne gatunki ryb.

Jezioro Międzybrodzkie [wikipedia] to także raj dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Widok żaglówek i łódek to codzienność. Na miejscu istnieje także możliwość wypożyczenia kajaków, rowerków wodnych oraz sprzętu do windsurfingu. Zastanawiasz się pewnie co jest niespotykanego w plażowaniu, kąpaniu i uprawianiu sportów wodnych. Przecież wszystko to oferuje każdy nadmorski kurort i wiele innych miejscowości nadjeziornych. Owszem, ale nie wszystkie gwarantują plażowanie, kąpanie i uprawianie sportów wodnych wśród… górskiej scenerii. Wokół jeziora Międzybrodzkiego ciągną się niewysokie, ale malownicze Beskidy Niskie.

Po udanym odpoczynku warto wjechać na mierzącą niespełna osiemset metrów górę Żar. Krajobraz rozciągający się z tego miejsca budzi niesamowite emocje. Wyobraź sobie zachód słońca nad jeziorem podziwiany z górskiego szczytu. Największymi miastami w pobliżu jest Bielsko-Biała oraz Żywiec. W odległości około 55 km znajduje się Karków. Do malowniczego Babiogórskiego Parku Narodowego mamy stąd ok. 60 km i niezapomniane krajobrazy, górskie wspinaczki i Babią Górę, skąd wypływa Wisła.

Baza noclegowa w tej miejscowości jest bardzo atrakcyjna [meteor]. Jej podstawę stanowią przede wszystkim wygodne i zadbane domki wczasowe, położone w atrakcyjnych miejscach. Znajdziemy także pensjonaty, agroturystyki oraz wille wczasowe. Czas na najważniejszą informację, a mianowicie nazwę tej miejscowości. Nie będę Cię dłużej trzymał w niepewności. To malownicze miejsce to Międzybrodzie Bialskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
To właśnie MY
Czadowa Tablica Komputer i cyfry to nasze środowisko naturalne. Na co dzień pracujemy razem i dobrze się rozumiemy. Doszliśmy kiedyś do wzniosu, że każdy z nas uwielbia podróżować. W pracy stanowimy dobry zespół więc postanowiliśmy zintegrować się na innej płaszczyźnie i organizować wspólne wojaże.
Dzika natura wzywa nas i wtedy ruszamy w teren, w nieznane. Nasze wyprawy to prawdziwe męskie spotkania, chociaż czasem podróżują z nami nasze kobiety. Na blogu będziemy dodawać wpisy i pochwalimy się, gdzie udało się nam dotrzeć.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu